Start » Meble ogrodowe

Jak upiększyć meble?

29 stycznia 2010 0 Komentarzy

meble ogrodoweBardzo często zdarza się tak, że meble ogrodowe znudzą nieco swoim wyglądem i pragnie się w tym zakresie jakiś zmian bez konieczności kupowania nowych stolików, ław, krzeseł i tym podobne. Nie jest to trudne – wystarczy meble pomalować. Praktycznie wszystkie się do tego nadają, przy czym zdecydowanie największe możliwości pod tym katem stwarzają meble wykonane z drewna.

Bez względu jednak na to czy są to meble drewniane, czy metalowe etc., specjaliści zwracają uwagę na to, aby przy tej okazji przestrzegać jednej podstawowej zasady. Chodzi mianowicie o to, że duże meble nie nadają się do tego, aby malować je na jakiś jaskrawy i rzucający się w oczy kolor. Będą za bardzo przykuwać wzrok, odciągając tym samym uwagę od reszty ogrodu. Elementy niewielkie natomiast – dla przykładu taborety – jak najbardziej nadają się do nieco krzykliwych barw. Warto także od czasu do czasu zmienić siedziska oraz poduszki – takie drobne z pozoru akcenty są w stanie zdziałać prawdziwe cuda, warto się o nie zatroszczyć.

Pamiętajmy też, że drewno jest bardzo łatwe w obróbce zatem możemy dowolnie modyfikować kształty drewnianych mebli ogrodowych. Korzystając z prostych narzędzi jak chociażby wyrzynarka możemy wycinać w meblach dowolne kształty. Zatem jeżeli Twoje meble ogrodowe nie są już pierwszej młodości, a chcesz zaoszczędzić wydatku na nowy zestaw – postaraj się o odmłodzenie ich. Będzie to bardzo przyjemną pracą, a efekt może Cię na prawdę mile zaskoczyć.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.