Start » Meble ogrodowe

Konserwacja mebli metalowych

22 stycznia 2010 0 Komentarzy

konserwacja mebli, meble ogrodoweKupowane do ogrodu metalowe meble zabezpieczone są odpowiednimi powłokami mającymi za zadanie uchronić meble przed korozją. To jednocześnie wcale nie oznacza, że jest się już zwolnionym z dbania o nie w odpowiedni sposób.

Jeżeli wykonane są z żeliwa, przyznać trzeba, że prezentują się wyjątkowo dekoracyjnie – są niesamowicie efektowne, mają również to do siebie, że wykazują się wysoką odpornością na wpływ rozmaitych czynników. Nie zaszkodzi jednakże od czasu do czasu potraktowanie ich drucianą szczotką i pomalowanie.

Przy aluminiowych meblach jest znacznie mniej pracy – trzeba je po prostu tylko myć, to wystarczy. Aluminium jest bowiem materiałem nowoczesnym i odpornym na rozliczne czynniki o szkodliwym wpływie. Do czyszczenia mebli aluminiowych zdecydowanie nie polecamy korzystania z drucianych szczotek, czy jakichkolwiek przedmiotów, które mogły by zniszczyć mebel. Gąbka, czy kawałek ścierki z pewnością wystarczy. Możemy także skorzystać z różnych preparatów do czyszczenia aluminium, lecz po takim zabiegu musimy niezwłocznie spłukać przedmiot wodą – niektóre środki robione są na bazie żrących kwasów.

W przypadku metalowych mebli o jednej ważnej rzeczy koniecznie trzeba pamiętać. Jeżeli metal połączony jest z elementami wykonanymi z innych materiałów – obojętnie czy będzie to tkanina, czy wiklina, trzeba w stosunku do nich i ich rodzaju zastosować właściwe zabiegi pielęgnacyjne.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.