Start » Meble ogrodowe

Konserwacja mebli z drewna

15 stycznia 2010 0 Komentarzy

meble do ogroduZakupienie mebli do ogrodu wiąże się między innymi z tym, że trzeba o nie dbać. W jaki sposób – to już zdeterminowane jest materiałem, z jakiego zostały one wykonane. Zabiegi konserwacyjne wskazane są jednak przy wszystkich. Przykładem mogą być w tym miejscu cieszące się ogromną popularnością meble drewniane.

W sklepach jest bardzo szeroki asortyment w tym zakresie – zaopatrzyć się można w meble zrobione z rozmaitych gatunków drewna. Warto zwrócić uwagę na to czy są one dobrze zaimpregnowane – jeżeli nie, koniecznie trzeba to zrobić, zwłaszcza przed nastaniem jesiennych chłodów. Gdy temperatura powietrza jest niższa aniżeli zero stopni Celsjusza, wówczas drewniane meble trzeba zabrać z dworu. Powinny trafić do suchego pomieszczenia, należy też je umyć oraz dokładnie wysuszyć. Szczelne zakrywanie ich folią nie jest wskazane. Przed rozpoczęciem sezonu wiosenno-letniego, jeśli taka konieczność zachodzi, przyda się trochę farby i lakieru.

Meble z drewna egzotycznego wymagają dodatkowo warstwy oleju.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.