Start » Meble ogrodowe

Meble w starym stylu

28 stycznia 2010 0 Komentarzy

meble do ogroduPomysłów na meble ogrodowe jest wiele. Nie każdemu bowiem odpowiada to, co znajdzie w sklepach – jest zainteresowany bardziej oryginalnymi rozwiązaniami. Interesującym pomysłem są meble wykonane z drewna, które zostało wyrzucone na brzeg przez morze.

Charakteryzuje się ono przede wszystkim bardzo gładkimi powierzchniami (to zasługa wody) oraz białym zabarwieniem (to z kolei zasługa soli morskiej). Takie deski są popękane w naturalny sposób – aczkolwiek do wykonania mebli nadają się tylko te, które nie są zmurszałe i odznaczają się odpowiednią twardością. Meble wykonane z takiego budulca mają niepowtarzalny klimat.

Co jednak mają zrobić te osoby, które nie mają dostępu do takiego surowca? To nic trudnego – drewno jest o tyle wdzięcznym materiałem, że przy zastosowaniu zabiegów postarzających można uzyskać taki efekt, jak opisany powyżej. Wymaga to od nas doskonałej znajomości drewna i doświadczenia w jego obróbce. Nie każdy rzecz jasna zna się na czymś takim i umie zrobić to samodzielnie – wówczas trzeba zdać się na pomoc specjalisty w tym zakresie. Tym bardziej, że postarzanie drewna to dość skomplikowany oraz trudny proces.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.