Start » Meble ogrodowe

Meble z drewna tekowego

10 lutego 2010 0 Komentarzy

tek, drewno tekoweOgromnym zainteresowaniem, jeżeli chodzi o drewniane meble do ogrodu, cieszy się drewno egzotyczne. Kojarzy się ono w głównej mierze z drewnem tekowym – meble wykonane właśnie z takiego materiału posiadają bardzo wiele zalet i jak najbardziej sprawdzają się w ogrodach.

Podstawową zaletą drewna tekowego jest jego wyjątkowa trwałość oraz odporność na takie czynniki jak wilgoć chociażby. To właśnie zadecydowało o tym, że surowiec ten już od wieków wykorzystywany był przez ludzi do budowania statków. Dzisiaj ponadto znakomicie się sprawdza nie tylko przy produkcji wyposażenia ogrodowego, ale również łazienkowego oraz wykładzin podłogowych. Jest jednocześnie wdzięczne dość w obróbce, albowiem stopień jego twardości określany jest jako średni. Dodatkowe zalety to przyjemny aromat oraz bardzo ładny kolor.

Materiał ten pozyskiwany jest z drzewa tekowego określanego również mianem teczyny – ojczyzną tej rośliny jest kontynent azjatycki, ale występuje ona jedynie tylko na niektórych jego obszarach. Największym producentem drewna tekowego są Birma, Indie oraz Tajlandia.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.